Неділя, 11.04.2021, 13:40
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
Мої статті [120]
Пошук
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 78

Квартири Івано-Франківськ

Продаж, купівля нерухомості в Івано-Франківську

Український каталог сайтів
Дошка оголошень нерухомості Івано-Франківська
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Мої статті

Чиї кошти викрадено, хто потерпілий?
Чиї кошти викрадено, хто потерпілий?

В обвинувальному акті зазначено, що після грабежу, крім іншого особа заволоділа банківськими платіжними катками. Пізніше зняла з рахунку грошові кошти, інкриміновано ч. 2 ст. 185 КК У. «Пограбованого» було визнано потерпілим (йому завдано матеріальну шкоду, в тому числі зняті кошти з банкомату).
Відповідно до п. 14.7 ст. 14 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні», банк має право передати електронний платіжний засіб у власність користувача або надати йому в користування в порядку,
визначеному договором.
Розділ 3 п. 8 Постанови НБУ № 705 від 05.11.2014 р. «Про здійснення операцій з використанням електронних платіжних засобів» передбачає, що видача за електронними платіжними засобами готівки через банківські автомати самообслуговування (далі - банкомат) у межах України здійснюється в гривнях, а через банкомати уповноважених банків-емітентів - у гривнях або у валюті рахунку, до якого емітований електронний платіжний засіб.
Розділ 2 п. 4 нведеної вище постанови НБУ передбачає, що банк має право передати електронний платіжний засіб у власність користувача або надати йому в користування в порядку, визначеному договором про використання електронного платіжного засобу (далі - договір).
Отже відповідно до законодавства України, «платіжні кортки» є власністю банків, власністю банків є «банківські автомати самообслуговування». Незаперечним фактом і є твердження про те, що грошові кошти, які знаходяться в «банкоматі» є власністб банку.
Відповідно до вищенаведеного, платіжна картка, банкомат, кошти в банкоматі є власністю банку, а не особи визнаної потерпілою.
Хичемо також навести правову позицію ВСУ, сформульовану в ході розгляду справи № 6-71цс15 - згідно з п. 37.2 ст. 37 закону "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні", потерпілому клієнту банк зобов'язаний повернути гроші за рахунок власних коштів плюс пеню. Крім того, п.п. 6.7 і 6.8 положення № 223 визначають, що якщо клієнт відразу ж повідомив банку про невирішеною операції, установа повинна відшкодувати йому суму такої операції. Винятком є випадки, коли було доведено, що дії або бездіяльність власника картки, якими він сприяв втраті або незаконного використання картки, привели до списання грошей.
Враховуючи вище викладене, в таких випадках, необхідно заявляти клопотання про визнання банку потерпілим. Це дасть змогу вкладнику звернутися до банку з вимогою про повернення своїх коштів.
Категорія: Мої статті | Додав: Michael3362 (17.05.2017) | Автор: Михайло W
Переглядів: 277 | Коментарі: 1 | Теги: адвокат Лотоцький, електронні платіжні засоби, ст. 185 КК, постанова НБУ, крадіжка, прокурор, банк, слідчий, Банкомат, платіжна картка | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: