П`ятниця, 19.04.2024, 01:59
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
Мої статті [120]
Пошук
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 79

Квартири Івано-Франківськ

Продаж, купівля нерухомості в Івано-Франківську

Український каталог сайтів
Дошка оголошень нерухомості Івано-Франківська
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Мої статті

Як відкрити рахунок у польському банку і який банк вибрати
Як відкрити рахунок у польському банку і який банк вибрати

Якщо прибуваєте до Польщі на роботу чи навчання, рано чи пізно ви зіткнетеся з потребою відкриття рахунку у польському банку. Який банк вибрати, що для того потрібно і чи кожен має право відкрити рахунок?
Перш за все треба зазначити одне: щоб відкрити рахунок, вам треба спершу мати польський ідентифікаційний номер PESEL. Його надають громадянам Польщі автоматично при народженні, а також тим іноземцям, котрі часово або постійно проживають на території Польщі понад 3 місяці. Причому законодавство може мінятися. Про те, як присвоїти номер PESEL ви можете прочитати на інших сайтах, зокрема тут:
http://polonia-consulting.com.ua/scho-take-pesel-i-yak-mozhna-joho-otrymaty/
або просто пошукати інформацію в Google (знайдете там багато корисної інформації на цю тему, тому, будь ласка, не звертайтеся до нашої редакції за порадами, бо і так не порадимо нічого понад те що там написано).
Підставою для отримання номеру PESEL є навіть часове перебування, не обов’язково на підставі карти побуту – віза також вистачить. Варто про це подбати вже зараз після приїзду, наприклад коли приїжджаєте на навчання чи роботу.
EDIT: Як правильно зауважили користувачі, в багатьох банках PESEL не є обов'язковою умовою для відкриття рахунку. Я як громадянини Польщі з народження ніколи не стикався з цією проблемою і не дуже цікавився, в чому полягають ці нюанси. Чи закони змінилися, чи це внутрішня вимога деяких банків. В кожному разі, в mBanku без песеля рахунок не відкриєте, а в інших - треба дивитись індивідуально. Друга річ - зверніть увагу на те, що умови можуть мінятися, текст написаний у червні 2015, не виключаю, що вже з липня того ж року (не кажучи про дальші місяці) тарифи можуть відрізнитися від того, що тут написано.
Який банк вибрати? Пропозиція польських банків – дуже широка, кожен може вибрати щось на свій розсуд і кожні поради будуть чисто суб’єктивними. Однак можу написати щось на підставі власного досвіду – тобто тих банків, у яких я особисто маю відкритий рахунок.
В мене – три особисті рахунки: в Credit-Agricole, Bank Zachodni WBK i mBank, окрім того я відкриваю депозити також у інших банках – там де на даний момент найвижчі відсоткові ставки (передусім, у промоції). Для чого мати декілька рахунків? Так зручно – особливо у випадку, коли рахунок безкоштовний. Але давайте все по черзі – про переваги і недоліки кожного з них.
Credit-Agricole Bank Polska
Рахунок у цьому банку я маю “зі звички”, відкрив його у далекому 2001 році, ще коли той банк називався Lukas Bank. На той момент це був невеликий банк з польським капіталом (нині – проданий французам), який виріс як один із перших інтернет-банків. Коли я відкривав там рахунок, там не тільки його обслуговування було безкоштовне (на відміну від конкуренції), але ще там давали високий відсоток за гроші, як просто лежать на поточному рахунку: 5%, а депозити – 12-13%. В той час у інших банках умови були набагато нижчі.
З часом відсоткові ставки знижувалися: у випадку поточного рахунку – до нуля, ощадний рахунок – це всього 1%, а депозити – максимум 2-3%. Зате поступово запроваджували нові і нові оплати. За користування рахунком, за користування токеном (пристроєм для підтвердження операцій), за користування карткою. Якщо платити все підряд, виходить дорого – будете платити навіть 30 злотих у місяць, і це притому що в інших банках можна мати рахунок цілком безкоштовно.
Навіщо тоді я надалі там? Перш за все – зі звички, туди мені спливають гонорари з різних видань, зарплата тощо. Змінювати це все і відправляти нові реквізити всім партнерам було б тяжко. Друга причина – це дуже зручний інтерфейс е-банкінгу. З-поміж усіх банків цей мені підходить найбільше. До інтерфейсу mBanku та BZ WBK мені тяжко звикнути, але може, це питання звички. Як для мене важлива перевага Credit-Agricole – це токен. Невеличкий пристрій, який щохвилину генерує 6 випадкових цифр, які разом із персональним ідентифікатором та паролом становлять ключ для входження у систему та підтвердження банківських операцій. Це надійніше, ніж SMS-коди. І телефон може розрядитись, а токен – працює безперервно декілька років.
Але на сьогодні кошти обслуговування рахунку – дуже високі. Причому є певні способи, щоб їх знизити. Передусім – треба витратити щомісяця щонайменше 500 злотих за допомогою картки і надходження 2000 злотих у місяць. Тоді ще якось виходить. Але для студентів чи заробітчан, котрі тільки що приїхали до Польщі, не заробляють багато і рахують кожен злотий – не варто. Рахунок можна відкрити онлайн - клікніть у банер нижче і перейдіть за посиланням.
BZ WBK
Рахунок у Банку Заходньому – Великопольському банку кредитному, бо така його повна назва, я відкрив у 2012 році з двох причин. По перше – диверсифікація і безпека. Варто все ж таки мати запасний рахунок і запасну картку іншого банку, ніж основний. І навіть не кажу про такі речі, як крадіжка чи знищення однієї картки чи блокада рахунку, бо цього на щастя мені ніколи не сталося. Але бували часові модернізаційні перерви чи аварії, особливо вночі, коли система не працює. Тоді можна просто скористатися карткою чи рахунком у другому банку. А такі ситуації я мав неодноразово: касирка говорить, що трансакція відхилена, хоча я знаю, що точно там гроші є. Плачу карткою другого банку – і все працює.
Друга причина – на той момент рахунок і користування карткою в BZ WBK були цілковито безкоштовні, а ще за кожні 6 злотих оплачених карткою цього банку, нараховують 1 баль програми PAYBACK. До речі, програму дуже рекомендую, до неї входять багато магазинів, книгарень (наприклад популярний EMPIK), оператор мобільного зв’язку Orange, заправки BP та згаданий вже BZ WBK. Назбирані бали можна поміняти на гроші, які виплатите у партнерів програми. Ніби кожна поодинока трансакція дає вам копійки, але в масштабі місяця збирається вже рівновартість 10 злотих, особливо якщо ви користуєтесь послугами багатьох партнерів і використовуєте додаткові купони. Та чому б не скористатись.
На жаль, цієї весни банк запровадив оплати і рахунок та картка вже не безкоштовні. Як мінімум заплатите 1 злотий, стандартно 7 злотих і більше, а і це за умови, що будете активно користуватися карткою. Я це порахував і вийшло, що практично неможливо заробити на картці BZ WBK Payback більше, ніж зараз коштує користуватися нею. Тож, можливо, відмовлюся від послуг BZ WBK і у якості другого рахунку буду використовувати mBank або щось ще інше. Більше про рахунок у BZ WBK тут.
mBank
mBank – це лідер на ринку інтернет-банкінгу чи мобільного банкінгу. Традиційних відділень банку дуже мало, ідея банку – зводити все що можливе до інтернету. Завдяки цьому підходу банк може сутт’єво знизити кошти функціонування, пропонувати справді безкоштовні послуги (а не так, як у випадку BZ WBK – які згодом стануть платними) та пропонувати високі відсотки для депозитів чи навіть грошей, які просто лежать на рахунку.
Я виріший скористатися послугами цього банку з двох причин. По перше – це справді безкоштовний рахунок і я знаю, що цей стан не тимчасовий. А якщо можна мати додатковий рахунок і за нього не платити – то що шкодить скористатися (але увага – додаткові послуги платні, треба уважно читати, що вибираєте). І друга річ – високі ставки депозитів. Якщо маю якісь грошові надлишки на основному рахунку в Credit-Agricole, ямість тримати їх там на 0% або на ощадному рахунку на 1%, перекидаю їх на мобільний рахунок у mBank, де вони дають 4% річних. Більше на польському ринку тядко знайти.
mBank – це однозначно банк для молодих, в тому числі молодих духом. Для людей обізнаних з Інтернетом чи які користуються смартфонами. В такому випадку рекомендую відкрити там рахунок, навіть якщо в вас вже є рахунок в іншому банку. Навіть для того, щоб порівняти їх, зробити це для проби. Тим паче, що рахунок дуже легко відкривається через Інтернет, можете це зробити прямо зараз, через цей формуляр (рекомендую eKonto mobilne plus).

Джерело: http://porteuropa.eu/ua/polszcza-porady/bankiwski-rachunky/2274-jak-widkryty-rachunok-u-polskomu-banku
Категорія: Мої статті | Додав: Michael3362 (22.04.2017) | Автор: Michael E
Переглядів: 794 | Коментарі: 2 | Теги: адвокат, польща, Чеська, Італія, Nest Bank, Credit-Agricole Bank Polska, mBank, Лотоцький, Суд, BZ WBK | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: