Субота, 20.04.2024, 08:45
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
Мої статті [120]
Пошук
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 79

Квартири Івано-Франківськ

Продаж, купівля нерухомості в Івано-Франківську

Український каталог сайтів
Дошка оголошень нерухомості Івано-Франківська
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Мої статті

НАДАННЯ БЕЗОПЛАТНОЇ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ В УКРАЇНІ У КРИМІНАЛЬНОМУ ПРОВАДЖЕННІ.
НАДАННЯ БЕЗОПЛАТНОЇ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ В УКРАЇНІ У КРИМІНАЛЬНОМУ ПРОВАДЖЕННІ.

Лотоцький Михайло Васильович, доцент кафедри кримінального права і процесу Івано-Франківського університету права імені Короля Данила Галицького, адвокат.

Надання безоплатної правової допомоги в Україні гарантувалося ст. 59 Конституції України: «Кожен має право на правову допомогу. У випадках, передбачених законом, ця допомога надається безоплатно», але реально безоплатна правова допомога (вторинна) почала надаватися тільки з набранням чинності Закону України «Про безоплатну правову допомогу» (далі - Закон).
Відповідно до ст. 3 Закону, право на безоплатну правову допомогу – це гарантована Конституцією України можливість громадянина України, іноземця, особи без громадянства, у тому числі біженця, отримати в повному обсязі безоплатну первинну правову допомогу, а також можливість певної категорії осіб отримати безоплатну вторинну правову допомогу у випадках, передбачених цим Законом.
Закон поділяє правову допомогу на первинну та вторинну. На даний час, в Україні надається тільки вторинна безоплатна правова допомога, тобто, тільки у кримінальному провадженні. Надання такої правової допомоги покладається на Центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги (далі - Центр), які розміщені в обласних центрах, Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі.
Ст. 13 Закону дає поняття безоплатної вторинної правової допомоги: безоплатна вторинна правова допомога - вид державної гарантії, що полягає у створенні рівних можливостей для доступу осіб до правосуддя та включає такі види правових послуг:
1) захист від обвинувачення;
2) здійснення представництва інтересів осіб, що мають право
на безоплатну вторинну правову допомогу, в судах, інших державних
органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;
3) складення документів процесуального характеру.
Надання безоплатної вторинної правової допомоги у кримінальному провадженні, безпосередньо, регулює Кримінальний процесуальний кодекс України (далі - КПК України), Постанова Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2011 р. N 1363 Порядок інформування центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги про випадки затримання осіб.
Відповідно до ч. 4 ст. 213 КПК України, Уповноважена службова особа, що здійснила затримання, зобов’язана негайно повідомити про це орган (установу), уповноважений законом на надання безоплатної правової допомоги. У разі неприбуття в установлений законодавством строк захисника, призначеного органом (установою), уповноваженим законом на надання безоплатної правової допомоги, уповноважена службова особа негайно повідомляє про це відповідний орган (установу), уповноважений законом на надання безоплатної правової допомоги.
В коментарі до КПК України О.М. Бандурка зазначає, що працівник органів внутрішніх справ, органів безпеки, органів, що здійснюють контроль за додержанням податкового законодавства, органів Державної пенітенці¬арної служби України, органів Державної прикордонної служби України, органів Державної митної служби України та інших правоохоронних органів, який затримав особу за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, зобов'язаний негайно повідомити до відповідного органу (установи), уповноваженого ЗУ «Про порядок надання безоплатної правової допомоги» на надання безоплатної правової допомоги, з метою залучення адвоката для надання правової допомоги затриманому під час про¬цесуальних дій та забезпечити його прибуття в необхідний час і місце.
Центр, отримавши інформацію про затримання особи, попередньо перевіряє таку інформацію.
Протягом години з моменту реєстрації повідомлення про затримання особи уповноважена службова особа Центру в установленому порядку призначає адвоката шляхом видання доручення для підтвердження його повноважень для надання такій особі безоплатної вторинної правової допомоги, копія якого із зазначенням реєстраційного номера повідомлення за допомогою факсимільного зв’язку, електронної пошти або через систему передається суб’єкту подання інформації та реєструється ним.
Адвокат-захисник повинен прибути до затриманої особи не пізніше двох годин з часу повідомлення Центру про затримання особи. Час прибуття адвоката та завершення надання послуг затриманому фіксується в дорученні.
Відмовитися від адвоката-захисника особа може в його присутності письмово підтвердивши таку відмову.
За ухвалою судді, (слідчого судді) через Центр призначаються захисники для захисту осіб у судовому провадженні.
Недопущення захисника до затриманої особи, а також не повідомлення Центру про затримання особи за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення тягне за собою кримінальну відповідальність відповідальних осіб. Захисники, за неналежне виконання обов’язків, несуть дисциплінарну відповідальність.
На нашу думку, система надання безоплатної вторинної допомоги в Україні дає можливість забезпечити права і свободи особи під час досудового розслідування та судового слідства.

Івано-Франківський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги
Адреса: вул. Грюнвальдська, 8, м. Івано-Франківськ, 76018, Україна
Контактний телефон: 0891-20-00-68
Факс: 044/2480009 6529
Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213103
Електронна адреса: office.frankivsk@legalaid.gov.ua
Директор: Євчук Михайло Миколайович
Категорія: Мої статті | Додав: Michael3362 (27.06.2014) | Автор: Михайло E
Переглядів: 808 | Теги: адвокат, СІЗО, обвинувачений, кодекс, безоплатна правова допомога, прокурор, Затриманий, Лотоцький, Суд, слідчий суддя | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: