Вівторок, 28.01.2025, 21:29
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
Мої статті [120]
Пошук
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 80

Квартири Івано-Франківськ

Продаж, купівля нерухомості в Івано-Франківську

Український каталог сайтів
Дошка оголошень нерухомості Івано-Франківська
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Мої статті

Недопустимість погіршення правового становища обвинуваченого.

Недопустимість погіршення правового становища обвинуваченого.

 

Часто підзахисні на пропозицію захисника  подати апеляційну чи касаційну скаргу на рішення суду, задають питання: а чи не буде гірше? Недопустимість погіршення правового становища обвинуваченого у апеляційній інстанції регулює ст. 421, а у касаційній інстанції ст. 437 КПК України.

Відповідно до ст. 421 КПК України апеляційний суд (відносно обвинуваченого):

 1. Обвинувальний вирок, ухвалений судом першої інстанції, може бути скасовано у зв'язку з необхідністю застосувати закон про більш тяжке кримінальне правопорушення чи суворіше покарання, скасувати неправильне звільнення обвинуваченого від відбування покарання, збільшити суми, які підлягають стягненню, або в інших випадках, коли це погіршує становище обвинуваченого, лише у разі, якщо з цих підстав апеляційну скаргу подали прокурор, потерпілий чи його представник.

2. Виправдувальний вирок, ухвалений судом першої інстанції, може бути скасований лише у разі, якщо апеляційну скаргу подав прокурор, потерпілий чи його представник, а також на підставі апеляційної скарги обвинуваченого, його захисника з мотивів і підстав виправдання.

3. Ухвала суду першої інстанції про застосування примусових заходів медичного чи виховного характеру може бути скасована у зв'язку з необхідністю застосувати закон про більш тяжке діяння, передбачене законом України про кримінальну відповідальність, та суворіший вид примусових заходів медичного чи виховного характеру лише у разі, якщо з цих підстав апеляційну скаргу подали прокурор, потерпілий чи його представник.

4. Ухвала суду першої інстанції про відмову в застосуванні примусових заходів медичного чи виховного характеру та закриття кримінального провадження щодо неосудного або неповнолітнього з тих мотивів, що вони не вчинили діяння, передбачене законом України про кримінальну відповідальність, може бути скасована лише у разі, якщо з цих підстав апеляційну скаргу подали прокурор, потерпілий чи його представник.

5. Ухвала суду першої інстанції може бути скасована з метою погіршення становища особи, щодо якої вона постановлена, лише у разі, якщо з цих підстав апеляційну скаргу подали прокурор, потерпілий чи його представник.

Відповідно до ст. 437 КПК України Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних та кримінальних справ (відносно виправданого засудженого):

1. Суд касаційної інстанції не має права застосувати закон про більш тяжке кримінальне правопорушення чи суворіше покарання.

2. Обвинувальний вирок, ухвалений судом першої чи апеляційної інстанції, ухвалу суду апеляційної інстанції щодо вироку суду першої інстанції може бути скасовано у зв'язку з необхідністю застосувати закон про більш тяжке кримінальне правопорушення чи суворіше покарання або в інший спосіб погіршити становище засудженого лише у разі, якщо з цих підстав касаційну скаргу подав прокурор, потерпілий чи його представник.

3. Виправдувальний вирок, ухвалений судом першої чи апеляційної інстанції, ухвалу суду апеляційної інстанції щодо вироку суду першої інстанції може бути скасовано не інакше як на підставі касаційної скарги прокурора, потерпілого чи його представника, а також на підставі касаційної скарги виправданого з мотивів його виправдання.

Отже, Закон передбачає, що в апеляційній та касаційній інстанціях погіршення становища обвинуваченого, виправданого, засудженого можливе тільки якщо апеляційну, касаційну скаргу подала сторона обвинувачення (прокурор, потерпілий чи його представник). Сторона обвинувачення не може у запереченні на апеляційну чи касаційну скаргу ставити питання про погіршення становища, обвинуваченого, виправданого, засудженого.

 

23.06.2014 р.                                                                                              Лотоцький М.В.

Категорія: Мої статті | Додав: lotockiymw7125 (23.06.2014)
Переглядів: 827 | Коментарі: 1 | Теги: потерпілий, адвокат, обвинувачений, представник, підозрюваний, захисник, апеляційна, прокурор, Лотоцький, Суд | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: