П`ятниця, 19.04.2024, 01:21
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
Мої статті [120]
Пошук
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 79

Квартири Івано-Франківськ

Продаж, купівля нерухомості в Івано-Франківську

Український каталог сайтів
Дошка оголошень нерухомості Івано-Франківська
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Мої статті

Неоднозначне регулювання питань кримінального провадження.

Неоднозначне регулювання питань кримінального провадження.

 

Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Ст. 303 КПК У дає перелік рішень, дій чи бездіяльності слідчого або прокурора, які можуть бути оскаржені під час досудового розслідування, та право на оскарження, а ст. 309 КПК У перелік ухвал слідчого судді, які можуть бути оскаржені під час досудового розслідування. Ці переліки є вичерпними.

КПК України в п. 5 ч. 1 ст. 3 дає чітке визначення, що досудове розслідування - стадія кримінального провадження, яка починається з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань і закінчується закриттям кримінального провадження або направленням до суду обвинувального акта, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотання про звільнення особи від кримінальної відповідальності. Відповідно до ч. 2 ст. 214 КПК України, досудове розслідування розпочинається з моменту внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Відповідно до вищенаведеного бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення (п. 1 ч. 1 ст. 303 КПК У) не може оскаржуватись відповідно до Глава 26 КПК У (Оскарження рішень, дій чи бездіяльності під час досудового розслідування) - стадія досудового розслідування відсутня.

В таких випадках ч. 6 ст. 9 КПК України передбачає, що у випадках, коли положення цього Кодексу не регулюють або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначені частиною першою статті 7 цього Кодексу.

Відповідно до ст. 3 Конституції України, людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Відповідно, при колізії у правових нормах суд, інші органи повинні застосовувати норми законодавства, які є більш сприятливі для захисту прав, свобод та інтересів особи.

На нашу думку можна ставити питання про розгляд відповідної категорії справ відповідно до Розділу IV КПК України.

Категорія: Мої статті | Додав: lotockiymw7125 (12.03.2017) | Автор: Михайло E
Переглядів: 499 | Теги: Насіров, адвокат, Набу, тримання рід вартою, САП, запобіжний захід, прокурор, Лотоцький, слідчий, слідчий суддя | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: