Неділя, 11.04.2021, 13:15
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
Мої статті [120]
Пошук
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 78

Квартири Івано-Франківськ

Продаж, купівля нерухомості в Івано-Франківську

Український каталог сайтів
Дошка оголошень нерухомості Івано-Франківська
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Мої статті

ПАРЄ закликає країни-члени вжити заходів для виконання рішень Євросуду

ПАРЄ закликає країни-члени вжити заходів для виконання рішень Євросуду

 

  Страсбург. 22 січня. УНІАН. Парламентська Асамблея Ради Європи (ПАРЄ) закликає країни-члени вжити заходів для виконання рішень Європейського суду з прав людини та подолання структурних проблем.

 Як передає кореспондент УНІАН, про це йдеться у резолюції "Забезпечення життєздатності Страсбурзького суду: структурні проблеми в країнах-членах”, схваленій сьогодні на сесії ПАРЄ.

 За проголосували 10 членів ПАРЄ, проти – 1, утримались - 5.

 "Асамблея висловлює жаль тим фактом, що Суд все ще залишається перезавантаженим значною кількістю справ, що повторюються, що свідчить про широко розповсюджені проблеми в національних правових системах”, - написано в резолюції ПАРЄ.

 В документі зазначається, що більша частина таких проблем стосуються надмірної тривалості судового процесу, хронічного невиконання рішень національних судів, смерті та погане поводження з ув’язненими з боку правоохоронних органів, незаконного попереднього ув’язнення та його надмірного терміну.

 "На додаток, існують специфічні системні/структурні проблеми в країнах-членах. Деякі з них існують лише в одній національній юридичній системі”, - написано в резолюції.

 Асамблея заявила про те, що наполягає на тому, що у випадку виявлення структурних проблем Європейським судом з прав людини, країни-члени мають забезпечити адекватне їх вирішення.

 "Асамблея глибоко стурбована цією ситуацією, яка підриває ефективність системи Конвенції (з прав людини – УНІАН) та попереджає суд від фокусування на нових та важливих питаннях інтерпретації та застосування Конвенції”, - підкреслили члени ПАРЄ.

 У резолюції депутати закликали країни-члени Ради Європи посилити свою діяльність в напрямку забезпечення швидкого та повного виконання рішень Європейського суду з прав людини, в тому числі, шляхом розробки всебічних стратегій вирішення структурних проблем та координації цих стратегій на найвищому політичному рівні.

 Крім того, депутати закликали країни-члени надати найближчим часом плани дій з розв’язання структурних проблем у виконанні рішень Європейського суду Комітету міністрів Ради Європи, а також розглянути можливість створення національного органу, відповідального за виконання рішень з метою уникнути конфлікту відповідальності з діяльністю урядових уповноважених в Суді.

 ПАРЕ закликала країни-члени внести зміни до законодавства згідно зі стандартами прецедентного права Суду та забезпечити виконання Конвенції прав людини всіма відповідними національними органами влади. Крім того, депутати закликали країни-члени вжити ефективних заходів для виправлення структурних проблем та вжити заходів для підвищення обізнаності щодо інтерпретації стандартів Конвенції Європейським судом в тому числі, шляхом створення публічно-доступної бази даних судової практики Суду та покращення юридичної освіти з поглибленням знань про Конвенцію.

 У документі також міститься заклик до країн-членів посилити співпрацю національних органів влади з громадянським суспільством, адвокатськими асоціаціями, експертами та національними інституціями з прав людини.

 Крім того, члени ПАРЄ закликали країни-члени забезпечити нагляд національними парламентами за виконанням рішень Європейського суду з прав людини.

 Депутати також висловились за посилення юридичних гарантій незалежності суддів Європейського суду з прав людини, в тому числі шляхом надання їм та членам їх родин дипломатичного імунітету.

 Сьогодні ж депутати ПАРЄ схвалили рекомендації Комітету міністрів Ради ("за” висловились 102 депутати, проти – 1, утримались – 2), в яких, зокрема, порекомендували розглянути можливість подальшого розвитку бази даних Європейського суду з прав людини з тим, щоб нова база включала посилання на "пілотні справи” та процедуру нагляду Комітету міністрів; приділяти пріоритетну увагу питанням виконання "пілотних рішень” Суду, а також інших рішень, що свідчать про структурні проблеми; розглянути можливість регулярного статистичного аналізу щодо прогресу в усуненні структурних проблем, визначених Судом.

 Крім того, в рекомендаціях ПАРЄ ще раз закликала до посилення тиску Комітетом міністрів та вживання більш жорстких заходів у випадках довготривалої невідповідності країн-членів рішенням Суду.

 [22.01.2013 19:53] 

 Джерело:  (постiйна адреса статтi: http://eunews.unian.net/ukr/detail/198150)Джерело: http://eunews.unian.net/ukr/detail/198150
Категорія: Мої статті | Додав: lotockiymw7125 (22.01.2013) | Автор: Михайло E
Переглядів: 403 | Коментарі: 1 | Теги: незаконного попереднього ув’язнення, надмірна тривалість судового процес, національні правові системи, виконання рішень Європейського суду | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: