П`ятниця, 29.03.2024, 09:08
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
Мої статті [120]
Пошук
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 79

Квартири Івано-Франківськ

Продаж, купівля нерухомості в Івано-Франківську

Український каталог сайтів
Дошка оголошень нерухомості Івано-Франківська
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Мої статті

ПОСТАНОВА ПРОКУРОРА ПРО ПРОВЕДЕННЯ НЕГЛАСНИХ СЛІДЧИХ (РОЗШУКОВИХ) ДІЙ (КОНТРОЛЬ ЗА ВЧИНЕННЯМ ЗЛОЧИНУ).

Негласні слідчі (розшукові) дії - це різновид слідчих (розшукових) дій, відомості про факт та методи проведення яких не підлягають розголошенню, за винятком випадків, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України (далі-КПК У). Відповідно до ч. 4 ст. 246 КПК У, виключно прокурор має право прийняти рішення про проведення такої негласної слідчої (розшукової) дії, як контроль за вчиненням злочину. Необхідно зазначити, що відповідно до ч. 2 ст. 246 КПК У негласні слідчі (розшукові) дії проводяться у випадках, якщо відомості про злочин та особу, яка його вчинила, неможливо отримати в інший спосіб. Таким чином, якщо в ЄРДР вже внесені відомості про злочин та особу, яка його вчинила (наприклад за ч. 2 ст. 307 КК У), то проведення такої негласної слідчої (розшукової) дії, як контрольована поставка/закупка  щодо цієї особи є протизаконною. Відповідно до ст. 6 Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність», підставами проведення оперативно-розшукових заходів є наявність достатньої інформації, що потребує перевірки про (підстави проведення):

-злочини, що готуються;

-осіб, які готують вчинення злочину;

-інше.

Забороняється приймати рішення про проведення оперативно-розшукових заходів при відсутності підстав, передбачених ст. 6 цього Закону.

На основі вищевикладеного робимо висновок, що постанова прокурора про проведення контрольованої поставки/закупки, щодо особи яка вчинила кримінальне правопорушення, відомості про яке внесені в ЄРДР, є незаконною. 

Постанова прокурора про проведення контрольованої поставки/закупки  повинна відповідати ст. 251 КПК У.  Хочемо звернути увагу, що постанова, крім іншого, повинна містити:

-вид негласної слідчу (розшукової) дії;

-початок, тривалість негласної слідчу (розшукової) дії. Дата винесення постанови, її початок та тривалість можуть не збігатися, але негласні слідчі (розшукової) дії можуть проводитися в термін вказаній в постанові.

-відомості про особу (осіб), яка буде проводити негласні слідчі (розшукові) дії. На наше переконання ці особи повинні бути співробітниками правоохоронних органів чи особи з якими укладено договір/контракт. Вони повинні мати допуск до державної таємниці;

-провадження негласних слідчих дій є винятковим способом отримання інформації, в постанові необхідно викласти обставини, що унеможливлюють отримання відомостей про злочин та особу, яка його вчинила в інший спосіб, цей злочин є незакінченим або готується тяжкий чи особливо тяжкий злочин;

-обставини, що свідчать про відсутність провокування особи на вчинення злочину (провокація, підбурювання; рішення ЄСПЛ «Раманаускас проти Литви»);

-вказується кошти, матеріали, імітаційні засоби, які будуть використані при проведенні негласних слідчих (розшукових) дій (отримати гроші з спеціального рахунку);

-провести негласну слідчу дію з затриманням особи чи без.

Якщо при проведенні контролю за вчиненням злочину необхідно провести інші негласні слідчі (розшукові) дії (наприклад – спостереження за особою, річчю або місцем), то за дозволом необхідно звернутися до суду.

Хочемо наголосити, що постанова прокурора про проведення негласної слідчої (розшукової) дії є документом, що містить державну таємницю. За розголошення відомостей, які є державною таємницею законодавством передбачена відповідальність. При притягненні осіб до відповідальності за розголошення державної таємниці можемо ставити питання про визнання неналежності доказів здобутих в ході проведення негласної слідчої (розшукової) дії.

Необхідно звернути увагу на оформлення постанови про проведення контролю за вчиненням злочину. Вона оформляється за правилами діловодства для документів, які містять державну таємницю. Постанова, крім іншого, повинна містити: кількість примірників їх номер, кому їх направлено за номером; хто виконав та надав гриф секретності; хто друкував, на чому (номер комп’ютера, принтера); приміщення в якому  виконано документ; інше.

Отже, постанова прокурора про проведення негласних слідчих (розшукових) дій повинна відповідати нормам КПК України, також до неї ставляться додаткові вимоги передбачені Закону України «Про державну таємницю».

 

14.11.2014 р.                                                                 Лотоцький М.В.

Категорія: Мої статті | Додав: lotockiymw7125 (15.11.2014)
Переглядів: 1966 | Коментарі: 5 | Теги: міліція, маріхуана, адвокат, постанова прокурора, прокурор, негласні слідчі (розшукові) дії, слідчий, Лотоцький, Суд, Державна таємниця | Рейтинг: 2.0/1

Всього коментарів: 1
1 Сергей  
0
Контрольная закупка сделана наркозависимым человеком 25 февраля,а "кримінальне провадження" по ч.2 ст.307 КК Украины внесено в реестр досудебных расследований лишь на следующий день.Может ли обвинение ссылаться на ст.250 КПК Украины,допускающей исключительные случаи?С ув.Сергей

Ім`я *:
Email *:
Код *: