Середа, 24.04.2024, 18:00
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
Мої статті [120]
Пошук
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 80

Квартири Івано-Франківськ

Продаж, купівля нерухомості в Івано-Франківську

Український каталог сайтів
Дошка оголошень нерухомості Івано-Франківська
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Мої статті

ПРАВО НА ЗАТРИМАННЯ ЗЛОЧИНЦЯ

ПРАВО НА ЗАТРИМАННЯ ЗЛОЧИНЦЯ

 

Обитель перевертнів у пагонах в Врадіїці було пошкодженно але не знищено. Що буде з перевертнями ?

 

МВС відкрило кримінальне провадження за фактом заворушень і штурму райвідділу за двома статтями Кримінального кодексу України - 4 ч. ст. 296 (хуліганство, здійснене групою осіб) та ч. 1 ст. 194 (умисне знищення або пошкодження майна)  (Джерело: http://dt.ua/UKRAINE/u-vradiyivci-zatrimano-uchasnikiv-shturmu-rayviddilu-124550_.html).

На нашу думку кримінальне провадження відкрите за ч. 4 ст. 296 КК України що до жителів Врадіївки немає ніякої перспективи. Названа стаття передбачає, що хуліганство вчинене групою осіб з застосуванням вогнепальної або холодної зброї чи іншого предмета, спеціально приготовленого або заздалегідь заготовленого для нанесення тілесних ушкоджень (навряд каміння було заготовлене заздалегідь). Застосування або спроба застосування предметів, підібраних на місці  злочину,  які не були спеціально пристосовані для нанесення тілесних ушкоджень, не дає підстав для кваліфікації дій винного за ч. 4 ст. 296 КК.

            Слідчим також необхідно буде встановлювати всі фактичні обставини справи,  в тому числі спрямованість умислу, мотиви, мету, характер дій кожного  з  учасників  хуліганства,  з'ясовувати,  чи  порушив підсудний своїми діями громадський порядок, чи були вони вчинені з мотивів  явної  неповаги  до  суспільства,   чи   супроводжувалися особливою зухвалістю або винятковим цинізмом.

Суди ж зобов'язані як установлювати  вину  підсудних  та   призначати   їм   справедливе покарання,  так  і  вживати  всіх  необхідних  заходів для повного відшкодування  потерпілим  заподіяної  матеріальної  та  моральної шкоди,  а  також  з'ясовувати  причини  й  умови,  що  призвели до вчинення хуліганства. На нашу думку МВС України, як співвідповідач, заподіяло набагато більше матеріальної  та  моральної шкоди жителям Врадіївського району.

Хочемо також звернути увагу керівників МВС та прокуратури на ч. 2 ст. 27 Конституції України передбачає, що кожен має право захищати своє життя і здоров'я, життя і здоров'я інших людей від протиправних посягань.

Відповідно до ст. 38 Кримінального кодексу України не визнаються злочинними дії потерпілого та інших осіб безпосередньо після вчинення посягання, спрямовані на затримання особи, яка вчинила злочин, і доставлення її відповідним органам влади, якщо при цьому не було допущено перевищення заходів, необхідних для затримання такої особи.

Отже суб’єктами затримання особи яка вчинила злочин можуть бути не тільки працівники правоохоронних органів а  будь-які особи, а затримання злочинця - це суб’єктивне право громадян (для працівників міліції - правовий обов’язок), яке може бути реалізоване незалежно від того, мали чи ні вони можливість звернутися по допомогу до представників влади.

Затримання особи, яка вчинила злочин, яке здійснюється правоохоронними органами, регулюється як законом так і підзаконними нормативними актами (застосування наручників, зброї). Затримання особи, що вчинила злочин, яке здійснюється громадянами не регламентоване нормативно-правовими актами. Потерпілий чи інша особа, крім працівників міліції, не зобов’язаний, затримуючи особу, що вчинила злочин, попереджувати про заходи, які має намір вжити.

Ч. 2 ст. 38 КК України вказує на те, що  перевищення заходів, необхідних для затримання злочинця має наслідком відповідальність лише у випадках спеціально передбачених у ст. 118 (… умисне вбивство у разі перевищення заходів, необхідних для затримання злочинця) та ст. 124 (умисне заподіяння тяжких тілесних ушкоджень … у разі перевищення заходів, необхідних для затримання злочинця) КК України. Таким чином, якщо при затриманні особи, що вчинила злочин їй чи її спільникам були б нанесені тілесні ушкодження середньої тяжкості, кримінальна відповідальність виключається.

Отже ст. 38 КК України виключає злочинність діяння  при затриманні особи, що вчинила кримінальне правопорушення та виключає як кримінальну так і матеріальну відповідальність за умов правомірного здійснення права на затримання.

Що стосується затримання злочинців у будівлі РВВС (режимний об'єкт), то осіб, що вчинили злочин закон не забороняє затримувати ні в Верховній Раді, ні в Кабміні, ні у Генеральній прокуратурі та в інших місцях. Тим більше, що Конституція України (ст. 30) не допускає проникнення до житла чи іншого володіння особи. Про заборону проникнення в інші приміщення в Конституції не сказано.

Підсумовуючи вищенаведене, можемо стверджувати, що громадяни мали право затримати особу підозрювану у вчиненні особливо тяжкого злочину в тому числі і в  будівлі РВВС.

На останок хочу звернути увагу наших «захисників», що у КК України є й інші статті, зокрема:

-         ч.4 ст. 28 (вчинення злочину злочинною організацією);

-         ст.121 (умисне тяжке тілесне ушкодження);

-         ст.146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини);

-         ст.152 (зґвалтування);

-         ст.127 (катування);

-         ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем);

-         ст. 366 (службове підроблення);

-         ст. 373 (примушування давати показання).

Особи, які знаходилися у Врадіївському РВВС і перешкоджали затриманню особи, що вчинила злочин своїми діями приховували особливо тяжкий злочин, за який  ст. 396 КК України (приховування злочину) передбачено покарання. Відповідно до Основного Закону (ст. 60) за віддання і виконання явно злочинного розпорядження чи наказу настає юридична відповідальність.

 

Я розумію, що настав час кардинальних змін в організації органів внутрішніх справ. Але, на мій погляд,  це питання потребує комплексного вирішення назрілих проблем. У тому числі не в останню чергу тих, що перебувають в площині соціального пакету – житло, матеріально-технічне забезпечення та фінансування (Виступ Міністра внутрішніх справ України Віталія Захарченка на засіданні Верховної Ради України щодо подій у Миколаївській області. Джерело: http://mvs.gov.ua/mvs/control/main/uk/publish/article/864490;jsessionid=79088536949BC8DFD9BE7A1E97D120BB)

Хотілось би дізнатися у міністра Захарченка, чи його підлеглі будуть ґвалтувати, вбивати, калічити людей поки їх не забезпечать житлом, високою зарплатою та іншими благами.

       За словами, Генерального прокурора України, ані органи прокуратури, ані органи внутрішніх справ не допустять жодних репресій по відношенню до жителів Врадіївського району. (Джерело: сайт Генпрокуратури України http://www.gp.gov.ua/ua/news.html?_m=publications&_c=view&_t=rec&id=122783)

Генеральний прокурор не має рації - це жителі Врадіївського району не допустять жодних репресій по відношенню до себе.

 

Лотоцький М.В.



Джерело: http://lector-lmw.ucoz.com/load/0-0-0-0-1
Категорія: Мої статті | Додав: lotockiymw7125 (06.07.2013) | Автор: Михайло E
Переглядів: 829 | Теги: відповідальність, матеріальна шкода, Штурм в Врадіївці, затримання злочинця, хуліганство, особливо тяжкий злочин, перевертні у пагонах, прокуратура | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: