Четвер, 15.04.2021, 03:02
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
Мої статті [120]
Пошук
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 78

Квартири Івано-Франківськ

Продаж, купівля нерухомості в Івано-Франківську

Український каталог сайтів
Дошка оголошень нерухомості Івано-Франківська
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Мої статті

Правовий статус Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті України
Правовий статус Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті України

Правовий статус Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті України (далі - МКАС), тобто його правосуб'єктність, організація діяльності, компетенція, встановлений:
 Законом України «Про міжнародний комерційний арбітраж» від 24 лютого 1994 р.;
 Положенням про Міжнародний комерційний арбітражний суд при Торгово-промисловій палаті України, що є Додатком 1 до зазначеного Закону;
 Регламентом Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті України.
МКАС, згідно з Положенням, є самостійною постійно діючою арбітражною установою, що здійснює свою діяльність відповідно до Закону України «Про міжнародний комерційний арбітраж».
Зазначений Закон виходить з визнання корисності арбітражу як методу, що широко застосовується для вирішення спорів, які виникають у сфері міжнародної торгівлі, враховує положення про такий арбітраж, які містяться в міжнародних договорах України, насамперед у Нью-Йоркській Конвенції ООН про визнання та виконання іноземних арбітражних рішень (1958 р.) та Європейській Конвенції про зовнішньоторговельний арбітраж (м. Женева, 1961 р.). В основу Закону покладено Типовий закон про міжнародний торговий арбітраж, прийнятий у 1985 році Комісією ООН з права міжнародної торгівлі і схвалений Генеральною Асамблеєю ООН для можливого використання державами у своєму національному законодавстві, що забезпечує однаковий підхід до правового регулювання міжнародного комерційного арбітражу в цих державах.
Функціонування арбітражу, як і інших альтернативних способів вирішення спорів в Україні, ґрунтується, насамперед, на конституційному положенні про те, що кожен має право захищати свої права свободи від порушень і протиправних посягань будь-яким не забороненим законом способом (стаття 55 Конституції України). Одним з таких загальноприйнятих способів вирішення цивільно-правових спорів є звернення до арбітражу - інституційного або утвореного сторонами для вирішення конкретного спору (ad hoc).
МКАС приймає до розгляду спори, що відносяться до його компетенції, за наявності письмової угоди між сторонами про передачу йому всіх або певних спорів, які виникають або можуть виникнути між сторонами у зв'язку з будь-якими конкретними правовідносинами, незалежно від того, чи мають вони договірний характер чи ні. Арбітражна угода може бути укладена у вигляді арбітражного застереження в договорі або у вигляді окремої угоди.
Порядок звернення до МКАС та розгляду справ визначається Регламентом Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті України, а розмір арбітражного збору, який справляється у прийнятій до розгляду справі - Положенням про арбітражні збори і витрати (додаток до Регламенту Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті України).
Організаційно МКАС при ТПП України складається з арбітрів, Президії МКАС, Голови та його заступників, а також секретаріату. Розгляд справ здійснюється арбітрами, які обираються або призначаються із Рекомендаційного списку арбітрів, затвердженого Президією Торгово-промислової палати України.
Рішення МКАС є остаточними та обов'язковими для сторін і при відмові від їх добровільного виконання приводяться до виконання в примусовому порядку.
Функціонуючи при Торгово-промисловій палаті України, МКАС залишається незалежним і самостійним арбітражним інститутом. Палата не є вищим органом і не має адміністративних повноважень по відношенню до МКАС. Закон забороняє втручання в діяльність МКАС і зобов'язує Торгово-промислову палату України виконувати функції зі сприяння МКАС в реалізації останнім свого основного завдання - вирішення зовнішньоекономічних спорів. У п. 1 Положення про МКАС при ТПП України закріплений вичерпний перелік таких її функцій: затвердження Регламенту МКАС, порядку обчислення арбітражного збору, ставок гонорарів арбітрів та інших витрат суду, сприяння його діяльності.
Згідно зі ст. 1 Закону України «Про третейські суди» дія цього закону не поширюється на міжнародний комерційний арбітраж, отже, до організації та діяльності МКАС цей Закон не застосовується.
МКАС входить до числа найбільш крупних і авторитетних арбітражних центрів, який визнаний як вітчизняними, так і зарубіжними підприємцями, здійснює тісну співпрацю з багатьма постійно діючими арбітражними установами та є членом Міжнародної федерації комерційних арбітражних інститутів (МФКАІ) і Європейської арбітражної групи при Міжнародній торговій палаті в Парижі.

Джерело: http://arb.ucci.org.ua/icac/ua/icac.html
Категорія: Мої статті | Додав: Michael3362 (23.04.2017) | Автор: Michael E
Переглядів: 510 | Коментарі: 1 | Теги: Торгово-промислова палата України, адвокат, кошти, мкас, польща, еміграція, Париж, Лотоцький, Суд, Канада | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: