Середа, 15.01.2025, 11:45
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
Мої статті [120]
Пошук
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 80

Квартири Івано-Франківськ

Продаж, купівля нерухомості в Івано-Франківську

Український каталог сайтів
Дошка оголошень нерухомості Івано-Франківська
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Мої статті

ВІДКРИТТЯ КРИМІНАЛЬНОГО ПРОВАДЖЕННЯ
ЯК ПРАВИЛЬНО ЗВЕРНУТИСЬ З ЗАЯВОЮ ПРО ЗЛОЧИН ДО ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ


ВІДКРИТТЯ КРИМІНАЛЬНОГО ПРОВАДЖЕННЯ

Порядок кримінального провадження регулюється Кримінальним процесуальним кодексом УкраїниЗгідно чинного КПК України, слідчий, прокурор, одержавши заяву про вчинене кримінальне правопорушення повинні невідкладно, але не пізніше 24 годин, внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування. Законом чітко визначено, що відмова у прийнятті та реєстрації заяви про кримінальне правопорушення не допускається.

На практиці трапляються випадки, коли замість реєстрації заяви-повідомлення про злочин в ЄРДР та здійснення досудового слідства визначеним слідчим, проводиться звичайна перевірка дільничним інспектором міліції і після цього заявник отримує банальну відписку про те, що за результатами перевірки проведеної дільничним інспектором міліції ознак злочину не виявлено, а тому подальша перевірка заяви недоцільна. При цьому перевірка проводиться згідно Закону України «Про звернення громадян» та відповідь на заяву надається, зазвичай, протягом місяця.

Заяви-повідомлення про злочин реєструються в Єдиному реєстрі досудових розслідувань і тільки після цього розпочинається досудове слідство. Таке поняття, як попередня перевірка заяви зараз відсутнє. Раніше, відповідно до попереднього кримінально-процесуального кодексу, отримавши повідомлення про вчинення злочину, слідчий мав до 10 днів для збору доказів і прийняття рішення щодо порушення кримінальної справи. Зараз же відомості одразу вносяться до ЄРДР та тільки після цього проводиться розслідування. До внесення відомостей про злочин до ЄРДР досудове розслідування проводити не можна

Із заявою чи повідомленням про кримінальне правопорушення (злочин) може звернутися як заявник так і потерпілий. Заявником є особа, яка звернулася із заявою чи повідомленням про кримінальне правопорушення до органу державної влади уповноваженому розпочинати досудове розслідування. Потерпілим є фізична особа, якій кримінальним правопорушенням завдано моральну, фізичну чи майнову шкоду.
У заявника значно вужчі права ніж у потерпілого.

Тому при подачі заяви про злочин необхідно вимагати, щоб відповідна посадова особа попередила Вас про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве повідомлення про злочин, а також надала Вам пам’ятку потерпілого. Якщо Ви не впевнені, що Ваша заява зареєстрована, Ви можете вимагати надати Вам витяг із ЄРДР.
По кримінальному провадженню Вас повинні допитувати не як свідка, а як потерпілого. В ході досудового розслідування необхідно активно користуватись правами потерпілого (ст.56 КПК України), зокрема:
- заявляти клопотання про проведенні певних слідчих дій;
- подавати докази слідчому, прокурору, слідчому судді, суду;
- заявляти відводи та клопотання;
- давати пояснення, показання або відмовитися їх давати;
- оскаржувати рішення, дії чи бездіяльність слідчого, прокурора, слідчого судді, суду в порядку, передбаченому цим Кодексом;
- на відшкодування завданої кримінальним правопорушенням шкоди в порядку, передбаченому законом;
- знайомитися з матеріалами, які безпосередньо стосуються вчиненого щодо нього кримінального правопорушення

ОСКАРЖЕННЯ
На досудовому провадженні можуть бути оскаржені такі рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора. В ст. 303 КПК України перелічено які дії чи бездіяльність слідчого, прокурора можна оскаржувати на досудовому розслідуванні. Що стосується відкриття кримінального провадження то Закон передбачає оскарження:
- бездіяльністі слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення (бездіяльності) чи відмову в у внесенні відомостей (дії);
- рішення прокурора, слідчого про відмову у визнанні потерпілим - особою, якій відмовлено у визнанні потерпілою.
Скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора можуть бути подані особою протягом десяти днів з моменту прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності до слідчого судді місцевого суду.
Рішення слідчого судді може бути оскаржено до апеляційного суду. Ухвала апеляційного суду є остаточною та не оскаржується в касаційному порядку.

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
76000, м. Івано-Франківськ вул. Грюнвальдська, 11
Прокуратура Івано-Франківської області
76000, м. Івано-Франківськ вул. Грюнвальдська, 11

ГО «Галицька правозахисна група»
офіс № 303, вул. Є.Коновальця 35,
м. Івано-Франківськ
т.м.: 0978726754, 0995276867
E-mail: lotockiymw@mail.ru


Буклети, брошури підготовлені та видані за підтримки Проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні», який впроваджується Канадським бюро міжнародної освіти за підтримки Уряду Канади та Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження».
Категорія: Мої статті | Додав: Michael3362 (11.04.2017) | Автор: Михайло E
Переглядів: 1597 | Теги: стаття 115, ато, адвокат, прокурор, слідчий, Лотоцький, Суд | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: