Четвер, 15.04.2021, 01:18
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
Мої статті [120]
Пошук
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 78

Квартири Івано-Франківськ

Продаж, купівля нерухомості в Івано-Франківську

Український каталог сайтів
Дошка оголошень нерухомості Івано-Франківська
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Мої статті

Виклик слідчим, прокурором, судовий виклик та привід.

Виклик слідчим, прокурором, судовий виклик та привід.

 

Заходи забезпечення кримінального провадження повинні забезпечувати законність, об’єктивність, право на свободу та особисту недоторканість особи та проведення кримінального провадження в розумні строки. Відповідно до Кримінального процесуального кодексу України 2012 р. (далі КПК) заходами кримінального провадження є:

 1) виклик слідчим, прокурором, судовий виклик і привід;

 2) накладення грошового стягнення;

 3) тимчасове обмеження у користуванні спеціальним правом;

 4) відсторонення від посади;

 5) тимчасовий доступ до речей і документів;

 6) тимчасове вилучення майна;

 7) арешт майна;

 8) затримання особи;

 9) запобіжні заходи.

 Слідчий, прокурор під час досудового розслідування має право викликати підозрюваного, свідка, потерпілого або іншого учасника кримінального провадження чи іншу особу, якщо є достатні підстави вважати, що вона може дати показання, які мають значення для кримінального провадження, або її участь у процесуальній дії є обов'язковою.

 Слідчий суддя під час досудового розслідування чи суд під час судового провадження має право за власною ініціативою або за клопотанням слідчого, прокурора, підозрюваного, обвинуваченого, його захисника, потерпілого, його представника здійснити судовий виклик певної особи, якщо слідчий суддя чи суд встановить наявність достатніх підстав вважати, що така особа може дати показання, які мають значення для кримінального провадження, або її участь у процесуальній дії є обов'язковою.

Особа викликається до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду шляхом вручення повістки про виклик, надіслання її поштою, електронною поштою чи факсимільним зв'язком, здійснення виклику по телефону або телеграмою. Особа, що перебуває під вартою, викликається через адміністрацію місця ув’язнення. Повістка про виклик неповнолітньої особи, як правило, вручається її батьку, матері, усиновлювачу або законному представнику.

Поважними причинами неприбуття особи на виклик є:

 1) затримання, тримання під вартою або відбування покарання;

 2) обмеження свободи пересування внаслідок дії закону або судового рішення;

 3) обставини непереборної сили (епідемії, військові події, стихійні лиха або інші подібні обставини);

 4) відсутність особи у місці проживання протягом тривалого часу внаслідок відрядження, подорожі тощо;

 5) тяжка хвороба або перебування в закладі охорони здоров’я у зв’язку з лікуванням або вагітністю за умови неможливості тимчасово залишити цей заклад;

 6) смерть близьких родичів, членів сім’ї чи інших близьких осіб або серйозна загроза їхньому життю;

 7) несвоєчасне одержання повістки про виклик;

 8) інші обставини, які об’єктивно унеможливлюють з’явлення особи на виклик.

Якщо підозрюваний, обвинувачений, свідок, потерпілий, цивільний відповідач, який був у встановленому цим Кодексом порядку викликаний (зокрема, наявне підтвердження отримання ним повістки про виклик або ознайомлення з її змістом іншим шляхом), не з’явився без поважних причин або не повідомив про причини свого неприбуття, на нього накладається грошове стягнення у розмірі:

 від 0,25 до 0,5 розміру мінімальної заробітної плати - у випадку неприбуття на виклик слідчого, прокурора;

 від 0,5 до 2 розмірів мінімальної заробітної плати - у випадку неприбуття на виклик слідчого судді, суду.

(Мінімальна заробітна плата складає: 01.01.2013 – 30.11.2013 - 1147 грн.; 01.12.2013 – 31.12.2013 - 1218 грн.).

Якщо підозрюваний, обвинувачений, свідок, потерпілий, цивільний відповідач, який був у встановленому КПК  порядку викликаний не з’явився без поважних причин або не повідомив про причини свого неприбуття, до них крім накладення грошового стягнення може бути застосовано привід чи інші більш дієві заходи забезпечення кримінального провадження.

Привід полягає у примусовому супроводженні особи, до якої він застосовується, особою, яка виконує ухвалу про здійснення приводу, до місця її виклику в зазначений в ухвалі час.

 Рішення про здійснення приводу приймається: під час досудового розслідування - слідчим суддею за клопотанням слідчого, прокурора або з власної ініціативи, а під час судового провадження - судом за клопотанням сторони кримінального провадження, потерпілого або з власної ініціативи. Рішення про здійснення приводу приймається у формі ухвали.

 Привід може бути застосований до підозрюваного, обвинуваченого або свідка. Привід свідка не може бути застосований до неповнолітньої особи, вагітної жінки, інвалідів першої або другої груп, особи, яка одноосібно виховує дітей віком до шести років або дітей-інвалідів, а також осіб, які згідно КПК не можуть бути допитані як свідки.

Категорія: Мої статті | Додав: lotockiymw7125 (25.12.2012)
Переглядів: 2767 | Коментарі: 1 | Теги: судовий виклик, накладення грошового стягнення, тимчасове вилучення, виклик слідчим, відсторонення від посади, арешт майна, привід, затримання особи | Рейтинг: 5.0/1

Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: