Середа, 24.04.2024, 12:17
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
Мої статті [120]
Пошук
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 79

Квартири Івано-Франківськ

Продаж, купівля нерухомості в Івано-Франківську

Український каталог сайтів
Дошка оголошень нерухомості Івано-Франківська
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Мої статті

Виконання рішень іноземного суду в Україні
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 квітня 2016 року м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
в складі: головуючої - судді Польської М.В.
при секретарі c/з Дзюбак Х.Б..
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Івано-Франківського міського суду клопотання ОСОБА_2 про визнання на території України рішення іноземного суду, що не підлягає примусовому виконанню, -

В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_2 звернулась до суду з заявою про визнання рішення іноземного суду на території України, що не підлягає примусовому виконанню.
Представник заявника подав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності, заявлені вимоги підтримав повністю.
Зацікавлена особа ОСОБА_3 в судове засідання не з'явився, про дату та час судового засідання повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив.
Дослідивши матеріали долучені до клопотання, суддею встановлено наступне.
Згідно належним чином засвідченої та перекладеної на українську мову копії рішення міського суду Фіхтах Федеративної республіки Німеччина від 16.01.2012 року за позовом ОСОБА_2 проти ОСОБА_3 про розірвання шлюбу, було розірвано шлюб, укладений 13.05.2006 року у відділі РАЦСу м.Івано-Франківська (актовий запис №092351) (а.с.8-10).
Наведене рішення вступило в законну силу 28.02.2012 року, що підтверджується написом на копії судового рішення (а.с.9).
Відповідно до ст. 399 ЦПК України, рішення іноземного суду, що не підлягає примусовому виконанню, визнається в Україні, якщо його визнання передбачено міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності.
З листа Міністерства Закордонних Справ України № 72/17-680-1762 від 08 червня 2011 року щодо практики визнання та виконання рішень іноземних судів на території Федеративної Республіки Німеччина вбачається, що за інформацією, отриманою Посольством України у ФРН, остання дотримується загальноприйнятої практики міжнародного права, а саме: в разі відсутності двосторонньої угоди з іноземною державою про взаємне визнання та виконання судових рішень, застосовується принцип взаємності. Враховуючи той факт, що ФРН уклала угоди про визнання та виконання судових рішень лише з 11 країнами (Швецією 1929 р., Італією 1936 р., Бельгією 1958р., Австрією 1959 р., Великобританією 1960 р., Грецією 1961 р., Нідерландами 1962 р., Тунісом 1966 р., Норвегією та Ізраїлем 1977 р., Іспанією 1983 р.), Посольством відзначається поширеність практики визнання німецькими судами рішень іноземних судів на підставі принципу взаємності. Щодо практики визнання судами ФРН рішень, винесених судами України, за інформацією Посольства України у ФРН, що, можна констатувати сталу наявність такої практики, здебільшого щодо рішень у справах, які стосуються усиновлення дітей, а також справ з розлучення.
Зважаючи на те, що між Україною та Федеративною республікою Німеччина відсутні договірні відносини про правову допомогу, суд приходить до висновку про необхідність застосування принципу взаємності.
Відповідно до п. 17 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 24 грудня 1999 року за № 12 «Про практику розгляду судами клопотань про визнання й виконання рішень іноземних судів та арбітражі і про скасування рішень, постановлених у порядку міжнародного комерційного арбітражу на території України» рішення про розірвання шлюбу є таким, яке не потребує виконанню.
Подане до суду клопотання про визнання рішення, що не підлягає примусовому виконанню іноземного суду на території України повністю відповідає вимогам, зазначеним в ст. ст. 399-401 ЦПК України, з урахуванням особливостей визначених ст. 400 ЦПК України.
З огляду на викладене та з урахуванням положення ст. 400 ЦПК України суддя дійшла висновку, що клопотання ОСОБА_2 про визнання рішення міського суду м.Фіхтах (Німеччина) від 16.01.2012 року за позовом ОСОБА_2 проти ОСОБА_3 про розірвання шлюбу - слід задовольнити.
На підставі викладеного, відповідно до ст.ст. 399-401 ЦПК України, Пленумом Верховного Суду України від 24 грудня 1999 року за № 12 «Про практику розгляду судами клопотань про визнання й виконання рішень іноземних судів та арбітражі і про скасування рішень, постановлених у порядку міжнародного комерційного арбітражу на території України», керуючись ст. ст. 209-210 ЦПК України, суддя, -

У Х В А Л И В :
Клопотання ОСОБА_2 про визнання рішення міського суду м.Фіхтах (Німеччина) від 16.01.2012 року за позовом ОСОБА_2 проти ОСОБА_3 про розірвання шлюбу - задовольнити.
Визнати на території України рішення міського суду м.Фіхтах (Німеччина) від 16.01.2012 року у справі за позовом ОСОБА_2 проти ОСОБА_3 про розірвання шлюбу.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подачі апеляційної скарги.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається через Івано-Франківський міський суд протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Польська М.В.
Категорія: Мої статті | Додав: Michael3362 (23.04.2017) | Автор: Michael E
Переглядів: 895 | Теги: адвокат, кошти, мкас, представник, виконання рішення, Іноземний суд, еміграція, Лотоцький, Париж, Канада | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: