Неділя, 08.09.2024, 18:39
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
Мої статті [120]
Пошук
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 80

Квартири Івано-Франківськ

Продаж, купівля нерухомості в Івано-Франківську

Український каталог сайтів
Дошка оголошень нерухомості Івано-Франківська
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Мої статті

Виступ у судовому засіданні захисника Кардави Мегіса
Виступ у судовому засіданні захисника Кардави Мегіса адвоката Лотоцького М.В. щодо утримання ІТТ СБ України у м. Києві.
(для доручення до матеріалів кримінального провадження)

Відповідно до ст. 19 Основного закону, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, ця конституційна норма стосується суддів та прокурорів.
Всупереч ч. 3 ст. 584 КПК України (застосування екстрадиційного арешту), матеріали, що подаються слідчому судді, мають бути перекладені державною мовою або іншою мовою, передбаченою міжнародним договором, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України. Однак всупереч цьому положенню матеріали надані грузинською та російськими мовами, які не є державними в Україні.
У клопотанні Прокурора Івано-Франківської області О. Стратюка до слідчого судді Івано-Франківського міського суду від 16.11.2017 р., прокурор крім іншого, просить:
Крім застосування екстрадиційного арешту, визнати місце утримання останнього (Кардаву Мегіса) в ізоляторі тимчасового тримання Відділу забезпечення досудового слідства Служби безпеки України за адресою м. Київ, Аскольдів провулок, 3 а. та етапувати його в цей ІТТ для проведення неупереджених процесуальних дій.
У СБ України функціонує спеціально відведене місце для тимчасового тримання Відділу забезпечення досудового слідства за адресою: м. Київ, провулок Аскольдів, буд. 3-а, але досудове розслідування відносно Кардави не проводиться.
Хочу нагадати, що відповідно до частини першої статті 29 Конституції України, ніхто не може бути заарештований або триматися під вартою інакше як за вмотивованим рішенням суду та тільки на підставах і в порядку встановлених законом.
У ст. 4 Закону України «Про попереднє ув’язнення» передбачено, що установами для тримання осіб щодо яких як запобіжний захід обрано тримання під вартою є СЛІДЧІ ІЗОЛЯТОРИ Держаної кримінально-виконавчої служби України, гаупвахти Військової служби правопорядку в Збройних Силах України. Та виключно в окремих випадках для проведення слідчих дій затримані особи можуть перебувати в ізоляторах тимчасового тримання (ІТТ). З Кардавою не планується проводити ніяких слідчих дій, адже в Україні він не є підозрюваним у жодній кримінальній справі, а тілька розпочато процес «екстрадиції»
У такому «спеціально відведеному місці» осіб не можна тримати понад 72 години. До Кардави Мегіса, відповідно до ст. 584 КПК України, екстрадицій ний арешт може застосовуватися до його екстрадиції, але не більше ніж на 12 місяців.
Згідно з Законом України «Про контррозвідувальну діяльність» СБУ надається право затримувати та тримати в спеціально відведених для цього місцях осіб, підозрюваних лише у підготовці чи проведенні розвідувально-підривної, терористичної діяльності та вчиненні інших злочинів, розслідування яких віднесено до компетенції Служби безпеки України. Проте в багатьох випадках СБУ тримає в своїх застінках людей, які не підозрюються у вчиненні злочинів.
Кардава Мегіс не є підозрюваним у вчиненні жодного злочину – тому не може утримуватися не тільки в ІТТ СБ України, він не може утримуватись в жодному ІТТ.
Ще у 2011 р. Уповноважений Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачова заявила про незаконність функціонування слідчого ізолятора Служби безпеки України в Києві. Про це вона сказала на міжнародній конференції присвяченій боротьбі з тероризмом, яка проходила 25 жовтня у Києві, - "Хочу нагадати також про незаконне існування ізолятора СБУ, хоча за зобов'язаннями перед Радою Європи, які були взяті перед вступом, він був de jure закритий у 2003 році", - сказала омбудсмен.
Суперечить чинному законодавству прохання прокурора етапувати Кардаву Мегіса до ІТТ СБ України «для проведення неупереджених процесуальних дій».
Хочемо наголосити, що відповідно до ст. 574 КПК України, центральними органами України щодо видачі особи (екстрадиції), якщо інше не передбачено міжнародним договором України, є відповідно Генеральна прокуратура України та Міністерство юстиції України. У випадку Кардави Мегіса тільки Міністерство юстиції України. Щодо СБ України – то у них є інші обов’язки.
Ч. 1 ст. 584 КПК України передбачає, що після надходження запиту компетентного органу іноземної держави про видачу особи за дорученням або зверненням центрального органу України прокурор звертається з клопотанням про її екстрадиційний арешт до слідчого судді за місцем тримання особи під вартою. Відповідно, після одержання клопотання слідчий суддя встановлює особу, пропонує їй зробити заяву, перевіряє запит про видачу та наявні матеріали екстрадиційної перевірки, вислуховує думку прокурора, інших учасників і виносить ухвалу про:
1) застосування екстрадиційного арешту;
2) відмову в застосуванні екстрадиційного арешту, якщо для його обрання немає підстав (ч. 7 ст. 584 КПК У).
Отже, чинним законодавством прокурор не має права звертатися з клопотанням про зміну місця утримання особи та про її етапування для проведення слідчих дій. В свою чергу, слідчий суддя може ухвалити рішення про застосування екстрадиційного арешту чи відмовляє в його обранні.
Відповідно до ст. 585 КПК України, до особи може бути застосований запобіжний захід не пов'язаний з триманням під вартою. Запобіжними заходами є: особисте зобов’язання; особиста порука; застава; домашній арешт; тримання під вартою. В зв’язку з тим, що прокурор не обґрунтував наявність ризику переховуватися від екстрадицій них органів до Кардави Мегіса у суду є підстави застосувати запобіжний захід не пов'язаний з ув’язненням.

Із матеріалів кримінального провадження вбачається, що Кардава Мегіс займав високу посаду в МВС Грузії, йому загрожує небезпека від російських спецслужб та грузинського криміналітету.
Що сьогоні твориться в Києві? там НП, СБ України не можуть гарантувани безпеку нікому,-
- напад на відомих учасників АТО Адама Осмаєва і Аміну Окуеву, в результаті якого остання загинула;
- в результаті вибуху загинули дві людини - колишній співробітник юридичного департаменту Міністерства внутрішніх справ України Михайло Мормиль і охоронець народного депутата України Ігоря Мосійчука Руслан Кушнір. Мосійчук заявив, що це був замах на його життя, а замовником могли бути спецслужби Росії;
- колишній співробітник спецслужби вийшов, щоб продати мисливську рушницю. Кілер чекав в під'їзді і зробив два постріли в голову;
- Як відомо, 27 червня близько 8:15 на перехресті вулиць Солом'янська та Механізаторів у Києві вибухнув "Мерседес", полковник Головного управління розвідки Міністерства оборони Максим Шаповал загинув.
- Генеральний прокурор України Юрій Луценко вважає, що у Росії було як мінімум два мотиву для вбивства екс-депутата Держдуми РФ Дениса Вороненкова, інше.
Сторона захисту вважає, що постановлення слідчим суддею ухвали про етапування та утримання Кардави Мегіса у ІТТ СБ України в м. Києві для проведення слідчих дій буде суперечити ст. 19 Конституції України, ст.ст. 574, 584 КПК України, ст. 4 Закону України «Про попереднє ув’язнення», ст.ст. 3, 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, а етапування загрожує фізичному знищенню Кардави Мегіса.

Сторона захисту просить Суд відмовити прокурору у клопотанні про етапування та утримання Кардави Мегіса у ІТТ СБ України м. Києва, а також застосувати до останнього запобіжний захід не пов'язаний з триманням під вартою.

17.11.2017 р. Лотоцький М.В.
Категорія: Мої статті | Додав: Michael3362 (17.11.2017) | Автор: Михайло
Переглядів: 902 | Коментарі: 18 | Теги: екстрадиційний арешт, ст. 585 КПК України, адвокат Лотоцький М.В., Кардава Мегіс, запобіжний захід, ІТТ СБ України, прокурор, слу, Суд, слідчий суддя | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: