П`ятниця, 19.04.2024, 13:30
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
Мої статті [120]
Пошук
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 79

Квартири Івано-Франківськ

Продаж, купівля нерухомості в Івано-Франківську

Український каталог сайтів
Дошка оголошень нерухомості Івано-Франківська
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Мої статті

Заперечення

Галицький районний суд

Івано-Франківської області

головуючому судді

Мулі Олегу Дмитровичу

вул. Караїмська, 10, м. Галич, 77100

адвоката Лотоцького М. В.

офіс № 303, вул. Є.Коновальця 35,

м. Івано-Франківськ

т.м.: 0978726754, 0995276867

E-mail: lotockiymw@mail.ru

захисника Степановича 1986 р.н.,

який обвинувачується у кримінальному правопорушенні передбаченому ч. 2 ст. 309 та ч. 2 ст. 307 КК України

 

ЗАПЕРЕЧЕННЯ

на клопотання прокурора про продовження запобіжного заходу тримання під вартою

 

Прокурор на протязі числених судових засідань усно подавав клопотання про продовження О.С. запобіжного заходу тримання під вартою, а суд його задовільняв. Відповідно до ч. 2 ст. 331 КПК України, вирішення питання судом щодо запобіжного заходу відбувається в порядку, передбаченому гл. 18 цього Кодексу (гл. 18 КПК включає ст. 176 — 213). Із аналізу ст. 199 КПК України вбачається, що клопотання прокурора про продовження строку тримання під вартою здійснюється у письмовому порядку. Відповідно, прокурор та суд діяли всупереч чинному законодавству.

У частині другій статті 63 Конституції України задекларовано, що підозрюваний, обвинувачений чи підсудний має право на захист.

Свій розвиток наведена конституційна норма знаходить у КПК, зокрема ст. 20 КПК України, якою встановлено забезпечення права на захист. Крім іншого у наведеній статті КПК зазначається, що підозрюваний, обвинувачений, виправданий, засуджений має право на захист, яке полягає у наданні йому можливості надати усні або письмові пояснення з приводу підозри чи обвинувачення, право збирати і подавати докази, брати особисту участь у кримінальному провадженні, користуватись правовою допомогою захисника, а також реалізовувати інші процесуальні права, передбачені КПК.

Відповідно до ч. 1 ст. 199 КПК України, клопотання про продовження строку тримання під вартою має право подати прокурор, слідчий за погодженням з прокурором не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення дії попередньої ухвали про тримання під вартою. Із аналізу глави 18 КПК України, можна зробити висновок, що клопотання про продовження запобіжного заходу тримання під вартою необхідно вручити обвинуваченому за три години до розгляду такого клопотання судом. А також одержувати копії процесуальних документів та письмові повідомлення (п. 15 ч. ст. 42 КПК України).

Таким чином, ураховуючи викладене, невручення прокурором обвинуваченому у встановлений законом термін копії клопотання про продовження строку тримання під вартою може свідчити про порушення, як безпосередньо основних засад кримінального провадження, в тому числі і забезпечення права на захист, так і низки інших чинних норм кримінального процесуального законодавства України.

 

  • ___________ 2017 р. Лотоцький М.В.

 

 

Категорія: Мої статті | Додав: lotockiymw7125 (04.03.2017) | Автор: Михайло E
Переглядів: 780 | Теги: адвокат, Набу, поліція, запобіжний захід, прокурор, протокол, тримання під вартою, Суд, Виклик, повістка | Рейтинг: 2.0/1

Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: